Šumperští senioři zatančili v chorvatském Záhřebu

Taneční folklorní soubor Senioři Šumperk zavítal druhý květnový víkend do metropole, kde vystoupil v místní části Záhřebu Čučerje na pátém ročníku folklorního festivalu „Liepe moje Čučerje zelene“.

Mezinárodní festival folklorních tanců a tamburášů uspořádal chorvatský kulturní a vzdělávací soubor Bosiljak, který se zúčastnil loňského mezinárodního folklorního festivalu v Šumperku. „Během šumperského festivalu v roce 2016 si šumperští senioři připomínali řadou vystoupení své dvacáté výročí existence a chorvatskému hostujícímu souboru se taneční umění Šumperských zalíbilo natolik, že se rozhodl nás pozvat na svou letošní květnovou akci,“ říká Anna Kouřilová, předsedkyně souboru.

V pátek 12. května vystoupila hudební sekce šumperského souboru a představila českou tradiční muziku. „V sobotu 13. května se celý soubor podíval do centra hlavního města, za doprovodu průvodkyně si členové prohlédli nejvýznamnější památky a místa hlavního města Chorvatska,“ doplňuje Anna Kouřilová. Ve večerních hodinách Senioři Šumperk doplnili hlavní program festivalu. „Taneční folklorní soubor ze Šumperka vystoupil vedle chorvatských a slovinských souborů a předvedl tak své nejlepší umění chorvatskému publiku,“ pokračuje Anna Kouřilová.

„Velké poděkování patří předsedovi souboru Bosiljak panu Antemu Kordunovi za pozvání, dále panu Mariu Maltarićovi za péči o soubor a v neposlední řadě paní Jarmile Mrnuštíkové, generálnímu sekretáři zahraničních vztahů FoS ČR, jež návštěvu Seniorů administrovala a byla po celou dobu pobytu v Chorvatsku souboru k dispozici,“ uzavírá Kouřilová.