"Turné" Seniorů Šumperk po partnerských městech

Taneční folklorní soubor Senioři Šumperk, jenž se aktivně podílel na přípravě i programu sedmadvacátého ročníku Mezinárodního folklorního festivalu, nelenil a ihned po jeho skončení vyrazil do Polska do partnerského města Nysa na akci „Folk Fort Festiwal 2017“. Druhou zářijovou neděli pak vyrazil do dalšího partnerského města – tentokrát do slovenské Prievidze, kde se představil na oslavách Dní baníkov.

Dvoudenní festival „Folk Fort Festiwal 2017“ se uskutečnil o víkendu 19. a 20. srpna 2017 v prostorách bastionu sv. Hedviky v historickém centru polského města Nysa, které je zároveň již přes dvacet let partnerským městem Šumperka. „Spolek Seniorů byl do Nysy pozván na poslední chvíli, když pořadatelům odřekl účast jiný soubor z Moravy,“ říká Anna Kouřilová, předsedkyně spolku a dodává, že neváhali a nabídku vystoupení ihned přijali.

Soubor Seniorů se představil v neděli 20. srpna od osmé hodiny večerní jako poslední účinkující. „Tanečníci zatancovali svůj celý – téměř hodinový – program, ve kterém nechyběly tradiční prvky repertoáru, jako jsou polka, waltz a mazurka,“ vysvětluje Kouřilová. Senioři Šumperk touto cestou děkují pořadatelům z Kulturního domu v Nyse za pozvání a milé přijetí.

V neděli 10. září brzy ráno vyjel soubor do partnerského města – do slovenské Prievidze v Trienčanském kraji. Od 13. hodiny zde vystoupil na náměstí J. C. Hronského, kde probíhalo největší kulturní "podujatí" v Prievidzi - oslavy hornických dnů "Banícky jarmok 2017". "Senioři dostali stejný prostor jako v Nyse a mohli tak své umění předvézt v plném rozsahu," uzavírá Kouřilová.

Taneční folklorní soubor Senioři Šumperk děkujeme jak městu Nysa, tak i Prievidza za pozvání. Dále patří díky městu Šumperku za podporu při organizaci obou zájezdů.